با ما در تماس باشید

09149137420

پست الکترونیکی

arman.tarh.zaman@gmail.com

نقاشی ساختمان در تبریز

نقاشی ساختمان در تبریز

دکوراسیون داخلی آرمان طرح زمان

 نقاشی ساختمان در تبریز

نقاشی ساختمان در تبریز
نقاشی ساختمان در تبر

نقاشی ساختمان و تاریخچه آن

در این مطلب به بحث نقاشی ساختمان و تاریخچه آن خواهیم پرداخت:

نقاشی ساختمان را به راحتی می‌توان یکی از مهمترین روش‌ها برای ایجاد یک فضای جدید در ساختمان دانست

زیرا هر ساختمان و خانه‌ای پس از مدتی حال و هوای کسالت آوری به خود گرفته و بهترین راه ایجاد تحول در فضای آن خانه نقاشی ساختمان است. از جهتی نقاشی ساختمان را می‌توان یکی از ارزان ترین روش‌ها برای تغییر و تحول در فضای یک خانه دانست

تاریخچه نقاشی ساختمان

در حال حاضر در عصری زندگی ‌می‌کنیم که پیدا کردن یک رنگ مناسب برای ساختمان که از جهتی با روحیات و ذائقه شخصیتان نیز هماهنگ باشد کار بسیاری راحتی ولی اگر به تاریخچه نقاشی ساختمان نقاشی بیاندازیم شاید تعجب برانگیز باشد که بدانید تاریخچه نقاشی ساختمان به بیش از ۴۰ هزار سال می‌رسد!

حتی برخی از پژوهشگران تاریخچه این موضوع را تا عصر انسان‌های نخستین نیز حدس زده‌اند زیرا طبق تحقیقات به عمل آمده انسان نخستین نیز با استفاده از مواردی همچون خون حیوانات، تنه و ریشه درختان دیوارهای غاری که در آن زندگی می‌کردند را رنگ آمیزی می‌کردند.

تاریخچه نقاشی ساختمان در ایراننقاشی ساختمان در ایران از هنگامی که شهرهای نوین به وجود آمده و در این شهرها ساختمان‌هایی به‌فرم اروپا ساخته شد، رواج یافت؛

البته نخست تنها شاهان و درباریان، کاخ‌ها و خانه‌های خود را می‌توانستند رنگ کنند

زیرا رنگ‌های مورد به‌کارگیری از اروپا می‌آمد و در ایران تولید نمی‌شد؛ به این دلیل هزینه‌ی رنگ‌آمیزی بسیار بالا می‌رفت و در توان هر کسی نبود تا خانه‌ی خود را رنگ کند.

اما رفته رفته و با ساخت کارخانه‌های تولید رنگ در ایران، در توان بیش‌تر همگان بود تا خانه‌های خود را رنگ‌آمیزی کنند.

برای آشنایی دقیق‌تر با تاریخچه و سابقه صنعت رنگ کشور به سالهای ۱۳۰۰ بازمی‌گردیم که استادکاران و نقاشان، رنگ مورد نیاز برای رنگ آمیزی کاخ ها و ابنیه دولتی را با استفاده از مواد گیاهی و معدنی به صورت دستی و با فرمول‌های قدیمی و سنتی تولید می‌‌کردند.

در سال ۱۳۱۸، اولین کارخانه تولید رنگ در کشور به نام رنگ‌سازی ایران اقدام به تولید و عرضه رنگ روغــنی کارخانه‌ای نمود و بعد از آن کمپانی‌هایی همچون رنگ سرو و رنگ شمس فعالیت رنگ‌سازی خود را آغاز کردند. در آن دوران هنوز رنگ‌های روغنی کارخانه‌ای با استفاده از روغن‌های گیاهی و پودرهای معدنی تولید می‌شـد و این امر تا سال ۱۳۴۱ که اولین محصول رنگ روغنی با استفاده از رزین الکید توسط کمپانی پلاسکار به بازار عرضه گردید، ادامه داشت.

نقاشی ساختمان در تبریز

نقاشی ساختمان در تبریز

رنگ پلاستیک بر پایه پلی وینیل استات برای مصارف ساختمانی نیز برای اولین بار در سال ۱۳۳۸ توســـط شرکت پلاسکار تولید و عرضه شد و پس از آن شرکتهای هاویلوکس، رنگین، دیروپ، سوپر رنگ از سال ۱۳۴۱ تا ۱۳۴۷ به تدریج، رنگ پلاستیک خود را به بازار عرضه نمودند. 

 به طور جد می‌توان گفت که سال ۱۳۴۴ آغاز کننده یک انقلاب عظیم در صنعت تولید رنگ ایران دانست.

زمانی که شرکت‌هایی همچون شرکت های :

تاباشیمی،

دیروپ ایران،

رنگین،

سوپررنگ

و پارس پامچال

پا به عرصه تولید رنگ برای نقاشی ساختمان گذاشته و محصولات جدیدی مانند لاکهای روی چوب، رنگهای هوا خشک و کوره‌ای صنعتی و رنگهای تعمیری خودرو را به بازار عرضه کردند..

نقاشی حرفه ای و مدرن ساختمان

۰۹۱۴۹۱۳۷۴۲۰

با ما تماس بگیرید

تولید رزین نیز در کشورمان سابقه طولانی داشته به خصوص از سال ۱۳۴۴ که برای اولین بار رزین الکید به وسیله رنگسازی ایران و رزیـن پلی‌ وینیل‌ استات نیز توسط پلاسکار تولید گردید و پس از آن شرکتهای پارس سادولین، دیروپ ایران اقدام به تولید رزین الکید و هو خست ایران به تولید رزین پلی‌وینیل‌استات همت گماردند.                                                                                                                                                    امروزه صنعت رزین ایران با بیش از ۱۲۰ کارخانه و واحد صنعتی توانایی تولید بیش از ۷۵۰ هزار تن از محصولات مرتبط با رنگ از جمله :

رزینهای پلی‌

و ینیل‌استات

و کوپلیمرهای آن،

انواع رزینهای الکید و اصلاح شده آن،

آمینو رزینها،

انواع پلی‌استر غیراشباع،

رزینهای اکریلیک

و رزین فنولیک است.

نقاشی ساختمان در تبریز

نقاشی ساختمان در تبریز

نقاشی ساختمان در تبریز

نقاشی ساختمان در تبریز

نقاشی ساختمان در تبریز

2 پاسخ به نقاشی ساختمان در تبریز

 1. سلام ما یک گروه تلگرامی برای وردپرس راه انداختیم که
  کلی از اساتید هم هستند
  خوشحال میشیم شما هم تشریف بیارید.

  https://t.me/wpirangroup

 2. سلام ما یک گروه تلگرامی برای وردپرس
  راه انداختیم که کلی از اساتید هم هستند
  خوشحال میشیم شما هم تشریف بیارید.

  https://t.me/wpirangroup

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

UnknownIran